• Niemowlęcy kokonik

Symbol: kokon-38

Noszenie dziecka na rękach, zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas snu czy wygodne przenoszenia z domu do samochodu. Te pozornie proste czynności mogą sprawiać młodym rodzicom naprawdę wiele trudności. Trudno się temu dziwić. W ich rękach znajduje się bowiem największy skarb ich życia. Dziecko. Chcąc mu zapewnić maksymalną opiekę i komfort, szukają rozwiązań idealnych dla dziecka. Kokon niemowlęcy jest jednym z nich.

Uszyte w: Polsce
129.00
para
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 14.99
Odbiór osobisty 0
Przesyłka kurierska Inpost 14.99
Przesyłka kurierska Inpost (Pobranie) 16.99

Zamówienie telefoniczne: 535445773

Masz pytania dotyczące towaru

Kokon – idea i budowa

 

Kokon niemowlęcy powstał po to, aby zapewniać niemowlakom ochronę przed chłodem oraz wygodne i bezpieczne miejsce do wypoczynku i zabawy. Patrząc na kokon, zauważymy że przypomina on płaskie legowisko z bocznymi ściankami. W kokonie znajduje się specjalnie zaprojektowane miejsce na dedykowany materac, a także poduszkę i kołderkę. Każdy z tych elementów jest integralną częścią kompletu i nie trzeba rzecz jasna dopłacać do niego. Zadaniem, które ma do spełnienia kokon niemowlęcy jest zapewnienie ochrony maluchowi i danie poczucia bezpieczeństwa rodzicom. Kiedy nie czują się oni zbyt pewnie trzymając swoje dziecko na rękach, szczególnie tuż po narodzeniu, kokon zwiększa możliwość pewnego chwycenia dziecka w ręce i np. kołysania go lub przenoszenia z miejsca na miejsce.

 

Kokon jako posłanie do spania

 

Czy dziecko powinno spać w jednym łóżku, razem z rodzicami? Zdania na ten temat są mocno podzielone. Część osób twierdzi że takie spanie pozwala sprawować lepszą kontrolę i opiekę nad dzieckiem. Inni z kolei przytaczają argument, że śpiąc z dzieckiem w jednym łóżku jest ono narażone na zgniecenia w czasie snu przez rodziców, a także nie pozwala im się należycie wyspać. Prawdą jest, że nocny wypoczynek jest bardzo ważnym elementem życia rodziców i jest to jedyna szansa na regenerację zmęczonego organizmu. Należy zatem robić wszystko, aby takie sen był pełny i jak najdłuższy. W osiągnięciu tego celu pomaga kokon niemowlęcy. Umieszczone w nim dziecko jest dobrze chronione przez zagrożeniami zewnętrznymi, ma również zapewniony wysoki komfort snu na materacu, o stopniu miękkości dostosowanym do jego potrzeb.

 

Kokon miejscem do leżenia w ciągu dnia

 

Omawiając opiekę nad dzieckiem, nie sposób pominąć tak ważnej kwestii, jaką jest higiena miejsca, w którym dziecko będzie przebywać. Mały organizm, w którym system odpornościowy nie został jeszcze w pełni wykształcony, może być bardziej podatny na negatywne działanie patogenów i bakterii, znajdujących się w każdym środowisku. Część z nich obecna jest na kanapach, dywanach, łóżkach, fotelach. Ułożenie w takim miejscu małego dziecka sprawia, że jego dłonie i buzia mogą się stykać z obiciem i mieć kontakt z zarazkami. Jest to bardzo niekorzystne dla jego stanu zdrowia. Aby takie ryzyko eliminować, należy dziecko zawsze układać na materacyku lub właśnie w kokonie niemowlęcym. Zapewnia on skuteczne odseparowanie dziecka od możliwych zagrożeń, a jednocześnie gwarantuje bezpieczny i komfortowy wypoczynek.

 

Kokon jako izolacja przed chłodem

 

 

Czasami jesteśmy zmuszeni wyjść z dzieckiem na zewnątrz. Kiedy temperatura jest chłodniejsza i chcemy dobrze izolować dziecko od zimna, wystarczy umieścić go w ciepłym kokonie. Jest to świetne zabezpieczenie przed niskimi temperaturami oraz wiatrem. Zabezpieczone w ten sposób dziecko możemy sprawnie przenieść np. do samochodu, nie narażając go na przeziebienie.

 

Wymiary zewnętrzne kokonu to ok. 80x50 cm, a wewnętrzne ok. 60x34 cm.

Instrukcja użytkowania:

  • prać w całości w pralce w temperaturze 30º,
  • program delikatny, max - 800 obr. wirowanie,
  • prasować bawełnianą tkaninę w temperaturze do 110 st. C.,
  • stosować delikatne detergenty,
  • nie stosować wybielaczy,
  • nie prać ręcznie,
  • nie suszyć w suszarce bębnowej.

Specyfikacja:

  • gramatura tkaniny bawełnianej: 125 g/m2
  • gramatura tkaniny Minky: 400 g/m2
  • gramatura wypełnienia silikonowego: 80 g/m2 oraz 150g/m2

Nasi partnerzy:

pasek-z-logotypami_a(2).jpgpasek-z-logotypami_b(2).jpg