• Rogal – poduszka dla kobiety w ciąży w koty

Symbol: 24743 - 10

Czas oczekiwania na narodzenie dziecka nie musi być tak trudny i wyczerpujący, jak twierdzi wiele osób. Aby choć w części poprawić samopoczucie kobiety w ciąży, wystarczy jej podarować poduszkę rogal. Jest to wyjątkowa poduszka, której głównym zadaniem jest podpieranie brzucha.

Uszyte w: Polsce
Skład: Poszewka - 100% bawełna, Wypełnienie - 100% antyalergiczne włókna silikonowe
Wymiary długości około 140cm, szerokość około 75cm
194.99
szt.
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 14.99
Odbiór osobisty 0
Przesyłka kurierska Inpost 14.99
Przesyłka kurierska Inpost (Pobranie) 16.99

Zamówienie telefoniczne: 535445773

Masz pytania dotyczące towaru

Dlaczego brzuch kobiety w ciąży wymaga podparcia?

 

Jest to dobre pytanie, na które nie każdy zna odpowiedź. Dla większości z nas oczywisty jest fakt, że brzuch kobiety w ciąży ulega zwiększeniu objętości. W ślad za tym idzie przyrost masy ciała. Dużych rozmiarów brzuch może powodować większy lub mniejszy dyskomfort podczas codziennych czynności. Spanie na boku lub plecach, siedzenie na fotelu, odpoczywanie. Aby ciąża rozwijała się prawidłowo, brzuch powinien mieć skuteczne podparcie. Nie będzie wówczas ciążył kobiecie, przyspieszając jej męczenie się. Zadaniem poduszki rogala jest podpieranie brzucha od dołu. Dwa długie ramiona pozwalają je zapleść za plecy, a w czasie leżenia na boku, również podpierają brzuch z jednej strony. Poduszkę można również używać w pozycji siedzącej, kładąc ją na kolanach. Za sprawą znajdującego się w niej wypełnienia z włókien silikonowych, poduszka jest bardzo sprężysta i elastyczna.

 

Co daje korzystanie z poduszek ciążowych?

 

Przede wszystkim brak takiej poduszki negatywnie odbija się na samopoczuciu kobiety. Niewystarczająco długi i skuteczny sen powoduje rozdrażnienie, osłabienie organizmu i niezadowolenie. Uwalniający się w stresie kortyzol może wpływać na przyrost masy ciała i powodować nieprawidłowy rozwój dziecka. Ale to nie jedyne zagrożenia. Brak poduszki ciążowej ma również wpływ na ciało kobiety, a szczególnie jej kręgosłup. Śpiąc na plecach, następuje jego mocne obciążenie. Pojawiają się bóle pleców, karku i szyi. Można im łatwo zapobiegać, umieszczając pod dolnym odcinkiem pleców poduszkę rogal. Wypycha ona lędźwie ku górze, przejmując na siebie większość ciężaru powodowanego przez brzuch ciążowy. Mięśnie mogą w ten sposób odpoczywać, a sen staje się głębszy i dłuższy.

 

Czy poduszki ciążowe są trwałe i bezpieczne?

 

Oczywiście że tak. Jest to produkt najwyższej jakości, do wykonania którego zostały użyte najlepsze gatunki materiałów.

 

  • Poszycie zewnętrzne – naturalna bawełna o wysokiej gramaturze z wszytym zamkiem błyskawicznym. Ułatwia on zdejmowanie poszewki i jej pranie w pralce automatycznej.

 

  • Wypełnienie poduszki – włókna silikonowe w bawełnianym pokrowcu. Lekkie, sprężyste, nie chłonące wody, a do tego bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantują odpowiedni stopień podparcia każdej części ciała.

 

Poduszka dla kobiet w ciąży, również przeznaczona dla dzieci

 

Co zrobić z poduszką rogalem po urodzeniu dziecka? Na pewno nie należy jej wyrzucać. Możliwość swobodnego układania i kształtowania poduszki, jest nieoceniona podczas karmienia piersią. Poduszkę rogal można również wykorzystać do tego, aby stworzyć z niej bezpieczne i wygodne posłanie dla dziecka. Długie ramiona stanowią wówczas obramowanie, nie pozwalające dziecku wypaść z wnętrza materacyka.

Nasi partnerzy:

pasek-z-logotypami_a(2).jpgpasek-z-logotypami_b(2).jpg